Кому з вас радили все ж таки здати, щоб переконатися, що дитина здорова? Скоріше за все, багатьом, на жаль.
Зазвичай перед щепленнями радять здати загальний аналіз сечі та крові.
Чому здавати аналіз крові і аналіз сечі перед щепленням недоцільно:
- Це досить примітивні дослідження, щоб по ним намагатись оцінити “стан здоров’я взагалі”.
- У дитини без симптомів і скарг, з нормальною температурою тіла це буде зайвим втручанням, зайвим болем і ви даремно витратите кошти.
- Спочатку з’являються симптоми гострої інфекції, а потім – зміни в аналізах. А не навпаки. Бо інакше б можна було здати аналізи, щоб дізнатися, чи не захворіє бува дитина найближчим тижнем. Такий собі аналіз перед відпусткою, наприклад. “Але ж це неможливо!” – скажете ви і будете праві.
- “Раптом дитина вже чимось заразилась і ще немає симптомів, а аналіз покаже” – ні, не покаже. Якщо симптомів немає, то і протипоказів до щеплення немає. Нагадаю, що не можна щеплювати в період гострого захворювання, якщо температура тіла вища за 38,0 і є порушення загального стану. А це очевидно і без аналізів.
- Ні в протоколах, ні в міжнародних настановах, ні в інструкціях до вакцин не сказано робити аналіз крові та сечі перед щепленням.
- Чим більше аналізів – тим більше хибних протипоказів. Наприклад, анемія або підвищення ШОЕ, або бактерії в сечі не заважають щеплювати дитину.
- Аналізи не прогнозують, як буде протікати період після вакцинації. Не існує такого аналізу, щоб передбачити, чи буде температура на щеплення і як малюк почуватиметься. На щастя, переважна кількість щеплених дітей почуваються добре. І ви теж не бійтеся.
- “Ми здали, нам так спокійніше”. Ааліз крові – це взагалі боляче. Не варто заради власного спокою завдавати болю дитині.
Ви можете запитати, на якій підставі вам пропонують (чи примушують) здавати аналізи перед щепленнями. Не бійтеся ставити незручні запитання лікарю.
Зберігайте спокій і не піддавайтеся паніці!