\”Ви, мама, з глузду з\’їхали? Хочете, щоб молоко зникло?\” Чула таке власними вухами. Поговоримо про спорт, татуювання і перманентний макіяж при ГВ.
Грудне вигодовування і спорт
То можна чи ні? Можна. Давайте розбиратися, від чого з\’являються перестороги.
Молочна кислота буде в грудному молоці – це може шкодити малюку? Дослідження показують, що після занять спортом на 50% чи 75% інтенсивності молочної кислоти в грудному молоці не було. На інтенсивності 100% визначається незначний вміст, який не може зашкодити дитині. І він знижується практично до нуля протягом 90 хвилин. Але дослідження показують, що вона не впливає на смак молока для дитини.
Через потовиділення стане менше молока? Це так не працює, піт не забирає з жінки молоко. Але дійсно під час фізичних навантажень важливо пити достатньо чистої води, але це стосується не тільки годуючих жінок.
Що ж дійсно важливо? Ваші заняття спортом повинні приносити задоволення вам. Одразу після пологів потрібно дати час організму \”відновитися\”, тому дослухайтесь до себе.
Дійсно не потрібно займатися до знесилення. Обов\’язково відпочивайте після занять, бо саме гормон адреналін дозволяє нам втомленим триматися на плаву. А він є супротивником окситоцину, який сприяє ефективному виділенню молока.
Якщо ви бачите, що малюк дійсно якось не так реагує на годування після тренування, то це може бути пов\’язано з потом та сіллю на грудях. Або можливо винен той таки адреналін (молоко погано виходить) і треба трохи відпочити, наступного разу спробуйте знизити інтенсивність.
Якщо ж і ви, і малюк задоволені вашим ритмом життя, ви займаєтеся спортом, малюк залюбки навіть одразу після тренування прикладається до грудей і його нічого не бентежить, то чого це має бентежити медичних працівників, бабусь, знайомих і інших людей які дають поради припинити спорт? Питання риторичне 🙂
Татуювання, перманентний макіяж та грудне вигодовування
Можна чи ні? Тут є кілька основних моментів, на які треба зважати.
Сама по собі фарба, яка використовується для татуювань, не проникає в грудне молоко, бо має надто велику молекулярну структуру для цього. Але процедура може викликати значний дискомфорт і біль, що може негативно вплинути на лактацію: зменшується рівень гормону окситоцину, який відповідає за виділення молока.
Після пологів жінка має певний запас жирової тканини, можуть бути незначні набряки, тому треба зважити на можливу зміну конфігурації татуювання після повернення в допологову форму. Звісно, тут багато залежить від місця і розміру тату.
Також слід додати, що як для годуючої жінки, так і в інший час існує ризик зараження інфекціями: Гепатит В, С, ВІЛ та іншими.
Щодо перманентного макіяжу принцип той самий. Варто зважувати ризики і власне сприйняття болю.
Сумісність препаратів, які використовуються в косметології, з грудним вигодовуванням можна перевірити на сайті www.e-lactancia.org. Тут можна дізнатися і про інші лікарські засоби. У пошуку потрібно вводити назву діючої речовини, яка завжди є в інструкції до препаратів.
Автор: педіатр, консультант з грудного вигодовування Анастасія Шелевицька.
[/cherry_col] [/cherry_row]