Тривоги на початку прикорму

[cherry_row] [cherry_col size_md=\”12\”]

Молоді батьки іноді відчувають побоювання, пов\’язані з прикормом. \”Все добре в міру\” – ці слова звучать переконливо. А де вона, ця міра, якщо дитина перша і досвіду поки немає? І коли нарешті відпустить тривога і стане добре і спокійно? Хочеться все зробити правильно, вчасно і з вітамінами, але щоб не занадто рано.

Опишу ситуації з прикормом, які виникають на практиці. І ви, напевно, впізнаєте свої випадки.

Страшно починати

ГВ налагоджувалося складно, багато було докладено зусиль. Питання з набором маси тіла. Лактостази, консультанти, молоковідсмоктувачі і взагалі ніяких рожевих романтичних рюшиків. І тепер починати підгодовувати малюка просто шкода: а раптом він полюбить кашу більше, ніж грудне молоко? Раптом лактація піде на спад?

Якщо ви почали знайомити дитину з прикормом і весь інший час доби годуєте грудьми, в тому числі і вночі лактації прикорм не загрожує.

Зміни стільця

Чи впливає прикорм на кишечник дитини? Зрозуміло, що впливає, оскільки це нова задача для травлення і закономірно, що стілець зміниться. Хочу нагадати, що немає норм, який запах повинні мати випорожнення. Мами на прийомі часто висловлюють занепокоєння з приводу зовнішнього вигляду і запаху стільця дитини після початку прикорму.

Цілком нормально, що в калі можуть бути неперетравлені шматочки їжі. Це не означає, що цей вид їжі дитині не під силу перетравити. Ви можете продовжувати давати дитині, наприклад, варену моркву, навіть якщо в калі потім є залишки морквини.

Буває, що коричневі прожилки в калі дитини можуть бути візуально схожі на частинки коричневої крові. Не панікуйте. Можливо, це просто волокна банана або яблука.

Газоутворення

Може збільшитися з початком прикорму. Це також є нормою, адже дитина почала їсти продукти, що містять клітковину. Підвищене газоутворення поступово пройде. Ви можете продовжувати знайомити дитину з новою їжею.

Харчова алергія

Харчова алергія буває не так вже часто. Набагато рідше, ніж про неї йде мова на форумах. Виключати з раціону дитини якийсь продукт потрібно тільки при бурхливій реакції (кропив\’янка, набряк Квінке) або при наявності серйозних скарг з боку ШКТ (наприклад, набряк губ і язика, блювання або діарея, різкий біль у животі, кров у калі).

Стан шкіри

На першому році життя зі шкірою малюків відбувається багато всього. Акне новонароджених змінюється подразненням навколо рота від слини, іноді буває пітниця, червоні щоки від вітру, часто буває сухість шкіри.

Атопічний дерматит лікується в першу чергу доглядом, зволоженням шкіри. Дієта не робить шкіру бархатистою, без зволоження ніяка дієта не спрацює.

Велика маса тіла

Часто мами побоюються починати прикорм, якщо малюк великий і вгодований. Лунають побоювання, що якщо дитина почне їсти кашу, то вага стане ще більше. Насправді, дещо збільшена вага у перший рік життя дитини ніяк не загрожує ожирінням в дорослому віці. Однак при активному наборі маси тіла є ризик дефіциту заліза. Тож прикорм можна сміливо давати. Поступово пропорції тіла зміняться по мірі росту дитини.

Автор: педіатр, консультант з грудного вигодовування Лідія Бабич.

[/cherry_col] [/cherry_row]
Кошик