Алерголог дитячий у Києві
Дитячий лікар алерголог – це фахівець з діагностики, профілактики та лікування алергічних захворювань у дітей до 18 років, зокрема, немовлят. Алергічні захворювання – група захворювань, пов’язаних з патологічною, надто гострою реакцією імунної системи на деякі подразники (алергени), гіперчутливістю, що може проявлятися у формі шкірних реакцій, респіраторних симптомів, розладів травлення. Оскільки у дітей імунна система тільки формується та є недосконалою, алергічні захворювання в ранньому віці є поширеною проблемою, і дуже важливо знайти кваліфікованого алерголога для дитини, який допоможе у вирішенні цієї проблеми. Саме такий дитячий алерголог у Києві веде прийом у медичному центрі «Педіатрія з любов’ю».
Коли потрібна консультація дитячого алерголога?
- шкірні реакції – почервоніння, свербіж, висипання, набряк;
- респіраторні симптоми – тривала закладеність носу, рясні слизисті виділення з носу, часте чхання, сухий кашель, затяжний кашель без ознак застуди, утруднене дихання;
- почервоніння та набряк повік, кон’юнктиви, рясна сльозотеча (зазвичай у поєднанні з респіраторними проявами);
- гастроентерологічні прояви – рідкі випорожнення або закрепи, болі в животі, здуття живота, нудота.
Важливо: Алергія у дитини може проявлятися у формі системної реакції (анафілаксії) – стрімко наростає та поширюється набряк шкіри, слизових та підшкірної клітковини, голос стає захриплим, дихання свистячим, дитина задихається. Будь-який лікар алерголог у Києві розповість, як діяти у такій ситуації, але якщо ви вперше зіткнулися з розвитком анафілаксії, викликайте невідкладну допомогу. Вже після стабілізації стану дитини варто звернутись у дитяче алергологічне відділення, записатись на прийом до алерголога, щоб пройти обстеження, отримати поради з лікування, попередження рецидивів.
Якщо хтось з батьків (або і тато, й мама) страждають (страждали в дитинстві) на алергію, дитина у групі ризику, краще не чекати на появу симптомів, а проконсультуватись у фахівця заздалегідь. Алерголог для новонароджених розповість, яких заходів можна вжити, щоб знизити розвиток алергії у малюка зі спадковою схильністю до неї.
Які захворювання лікує дитячий алерголог?
Найпоширеніші захворювання, що лікує алерголог дитячий:
- атопічний дерматит – генетично обумовлене хронічне рецидивуюче захворювання, що проявляється сухістю, почервонінням, лущенням шкіри, свербежем;
- кропив’янка – дерматоз з утворенням численних пухирців або набряком шкіри, підшкірної клітковини;
- екзема – генетично обумовлене шкірне захворювання, що проявляється почервонінням, набряком, свербежем і печінням, висипом у формі пухирців;
- алергічний риніт – нежить алергічної природи, часто з сезонними проявами;
- алергічний синусит – набряк слизової навколоносових пазух, може розвиватись як ускладнення алергічного риніту та як самостійне захворювання;
- бронхіальна астма – хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, що проявляється нападами задишки, утрудненого свистячого дихання, кашля;
- харчова алергія – індивідуальна гіперчутливість до деяких компонентів продуктів харчування, що може проявлятися як розладами травлення, так і шкірними реакціями, а також у формі анафілактичної реакції;
- алергічний коліт – запальне захворювання товстого кишківника, зазвичай розвивається у дітей раннього віку з непереносимістю деяких продуктів.
Як проходить прийом дитячого алерголога?
Основні етапи консультації дитячого алерголога
- Знайомство.
- Опитування, збір анамнезу. Алерголог задає питання щодо історії хвороби дитини – коли вперше з’явилися симптоми алергії, за яких обставин, які симптоми є найбільш вираженими. Також його цікавить сімейний анамнез – чи є у когось із членів сім’ї алергія, астма, інші алергічні захворювання.
- Огляд, під час якого лікар оцінює стан шкіри та слизових оболонок, особливості дихання, виявляє інші прояви алергії.
- Складання плану обстеження для визначення причини алергії (виявлення алергену, що викликає у дитини симптоми). Проведення діагностики (прік-тестів) безпосередньо на прийомі та/або призначення додаткових обстежень.
- Обговорення результатів, постановка діагнозу, розроблення плану лікування або надання рекомендацій з профілактики алергії.
Методи діагностики в дитячій алергології
Дитячий алерголог може призначити низку обстежень для підтвердження алергічної природи захворювання, визначення причини алергії, оцінки її впливу на організм:
- аналізи крові на маркери алергії – ЕКБ, загальні (неспецифічні) IgE;
- шкірні проби (прік-тести) – дозволяють перевірити, чи викликає реакцію певний алерген. На шкірі стерильним інструментом робиться маленька подряпина, на яку наноситься крапля алергену;
- аналіз крові на специфічні антитіла до різних алергенів (молекулярна алергодіагностика) – більш складний та дорогий метод, який призначається за показаннями;
- пікфлоуметрія – тест, що дозволяє оцінити функцію легень, призначається при ознаках бронхіальної астми.
Порада лікаря. Існують різні методи визначення причинного алергену, можлива перевірка на чутливість до окремих алергенів та цілих груп (харчові, пилкові, побутові та інші). Який саме метод краще використовувати при обстеженні вашої дитини, з яких алергенів розпочати перевірку та чи доцільно взагалі її проводити (при атопічному дерматиті потреба в такій діагностиці зазвичай відсутня), може визначити тільки алерголог. Тому не поспішайте здавати аналізи, спочатку пройдіть консультацію та огляд.
Методи лікування алергії у дітей
План лікування алергії розробляється в індивідуальному порядку після постановки діагнозу. Лікар дитячий з алергії може рекомендувати такі методи:
- Медикаментозна терапія. Можуть застосовуватись антигістамінні препарати, кортикостероїди та інгібітори лейкотрієнових рецепторів.
- Зміни в харчуванні. Якщо алергія викликана харчовими продуктами, дитині може знадобитися дотримання спеціальної дієти.
- Зміни в навколишньому середовищі. Якщо алергія викликана алергенами навколишнього середовища, для дитини важливо уникати контакту з цими алергенами. Як саме захистити дитину від таких контактів, розповість алерголог на консультації.
- АСІТ (алерген-специфічна імунотерапія), введення мікродоз алергену, що поступово збільшуються. Така терапія спрводиться протягом тривалого часу, дозволяє поступово знизити чутливість до інгаляційних, контактних алергенів, має низку протипоказань.
Переваги лікування у нашій клініці
У МЦ «Педіатрія з любов’ю» ведуть прийом дитячі алергологи з багаторічним досвідом роботи, які допоможуть визначити причину алергії, розробити план лікування та навчать, як запобігти алергічним реакціям. Медичний центр також пропонує зручний та доступний формат обслуговування – онлайн консультації лікаря дитячого алерголога в Києві.
Наші переваги:
- достатня тривалість прийому для проведення детального обстеження, отримання докладної консультації;
- лікарі призначають тільки дійсно необхідні обстеження, для кожного маленького пацієнта складають індивідуальний план діагностики;
- якщо є показання, можливо безпосередньо на прийомі в алерголога виконати прік-тести;
- план лікування розробляється з урахуванням причини алергії та дотриманням принципів доказової медицини;
- батькам дуже докладно та популярно розповідають про види, причини алергії, заходи профілактики. Кожне призначення, кожна рекомендація є обґрунтованими;
- високий рівень професійної кваліфікації поєднується з вмінням встановити контакт з дитиною будь-якого віку, від немовляти до підлітка, заспокоїти та підтримати батьків.