Чи допоювати водою малюка на ГВ влітку? -

Чи допоювати водою малюка на ГВ влітку?

[cherry_row] [cherry_col size_md=\”12\”]

Дитина до 6 місяців, на грудному вигодовуванні. Поїти водою додатково чи ні?

Лікарка нашого Центру Анастасія Шелевицька вже писала Про допоювання малят влітку водою, однак це питання кожного літа викликає бурхливі дискусії. Тому ми повертаємося до цієї гарячої теми ще раз.

Сьогодні тільки факти:

  • В молоці до 88% води і цього достатньо.
  • Дитина не усвідомлює окремо голод чи спрагу, а просто хоче смоктати. Якщо буде потрібна рідина в організмі, захоче смоктати частіше і отримає з молоком потрібну воду.
  • Коли мама годує не по режиму раз в 3 години, а за бажанням дитини – молока вдосталь і вода не потрібна.
  • Це не значить, що малюку не можна давати воду, однак ваш вибір повинен бути свідомим та інформованим.
  • Коли дитина п\’є воду замість молока – це значить, що молоко залишилось в грудях і його не з\’їв малюк. Це може викликати лактостаз у мами. Допоювання водою не обов\’язково приведе до застою молока в грудях, але ризик є.
  • Вода в пляшці з соскою може негативно вплинути на правильне прикладання до грудей. Відмова від грудей трапляється не в 100% випадків, але такий ризик існує.
  • Вода замість молока при систематичному вживанні може бути ризиком недостатнього набору ваги у дитини.
  • Кілька чайних ложок або кілька ковтків води мають скоріше ритуальне значення. Дитина за добу потребує 80-100 мл води на кг маси тіла. Якщо порахувати, стане очевидно, що ті кілька ложечок нічого не змінюють.

Поширені твердження-міфи:

  1. Вираз \”молоко – це ж їжа, а їжу треба запивати\” – це невігластво, оскільки молоко вже ідеально збалансоване для дитини.
  2. \”Ви самі спробуйте цілий день лише пити молоко!\” – ні, це не те саме, що дорослий би пив цілий день лише молоко, ще й коров\’яче. Дитина на ГВ – це інша історія.

Наповнені підгузки, сеча безбарвна, як вода – це точне свідчення, що додаткове пиття води не потрібне дитині. Це стосується дітей до 6 міс і навіть старше.

Це все не вигадки лікарів нашого Центру, а рекомендації світового рівня – ВООЗ, Американської академії педіатрії, Європейської спільноти гастроентерологів.

Автор: педіатр, консультант з грудного вигодовування Лідія Бабич.

[/cherry_col] [/cherry_row]
Кошик