Навантаження на хребет

[cherry_row] [cherry_col size_md=\”12\”]

\”Не можна присаджувати дитину\”, \”Не можна носити на руках, тримаючи під сідницями\”, \”Треба дочекатись, поки сам сяде\”, \”А то буде навантаження на хребет\”, \”А то буде загиб матки у дівчинки\” – чули таке? Мало не на кожній консультації чую про \”навантаження на хребет\”. Отже, прийшов час розібратися.

Не бійтеся носити дитину на руках в різних позах. Вага дитини все одно розподіляється між двома руками дорослого. Чомусь оцим \”навантаженням\” так залякують батьків, що вони бояться торкнутись сідниць дитини під час носіння. Тільки за поперек притискати до себе, під сідниці взяти це вже ніби непоправна шкода, заподіяна хребту. Як довго ви носите дитину в одній позі? Не змінюючи положення рук? Не притримуючи верхню частину тіла дитини? Будь ласка, не бійтеся страшилок!

Буває, що я на прийомі показую, як ще можна носити дитинку. І майже завжди чую: \”Ой, так це ж за попу теж тримати? Нам сказали, що не можна!\”

І в слінгу носити теж можна. Дитина там не сидить, а рівномірно притягнута до тіла дорослого. \”М-позиція\” коли дитинка сидить \”жабкою\”, з розсунутими ніжками, колінця вищі, ніж сідниці. Ця поза і зручна, і корисна для кульшових суглобів.

Дитина спочатку може сидіти з підтримкою (5-7 міс приблизно). Потім може тримати позу сидячи без підтримки дорослого, з широкою опорою руками. Потім без опори. Потім навчиться з пози в позу переходити: лежачи коліна/лікті сидячи стоячи це все в різній послідовності.

А як же давати прикорм, якщо дитина ще не сидить? Так, в 6 місяців небагато дітей здатні сидіти самостійно без підтримки. А на руках дорослого, з підтримкою це вже легше. І можна, і бажано, адже лежачи ковтати кашу незручно. Прикорм це ж виховання певної харчової поведінки. Отже, всі сідаємо до столу!

Стосовно \”загибу матки\”. Ви ж знаєте, що це неправда, правда? 🙂 Розміри матки у дівчинки в 6-8 місяців приблизно 2-2,5 см. На її положення в малому тазу не впливає сидяча/лежача/стояча поза. Відхилення матки назад (яке в народі називають \”загином\”) можуть спричинити хронічні закрепи, невідповідні фізичні навантаження з підняттям важких предметів, слабкість зв\’язок, що підтримують матку. Але це точно не стається від того, що маленьку дівчинку носили вертикально з підтримкою під попу або сидячи в слінгу.

Автор: педіатр, консультант з грудного вигодовування Лідія Бабич.

[/cherry_col] [/cherry_row]
Кошик