Атопічний дерматит: крем чи дієта? -

Атопічний дерматит: крем чи дієта?

[cherry_row] [cherry_col size_md=\”12\”]

\”Користувались кремом, поки не знайшли справжню причину висипань\”. \”Не може бути, щоб алергії не було!\” \”Щось же все-таки провокує…\” \”Це на шкірі висипи. На всіх внутрішніх органах, мабуть, те саме…\” Це цитати з розповідей батьків про дітей з атопічним дерматитом.

Факти щодо атопічного дерматиту:

  • Атопічний дерматит – це хвороба шкіри. І лікувати треба саме шкіру.
  • Посіви калу, пошук глистів, аналізи на алергени – направляють ваші зусилля не туди, куди треба.
  • Атопія – це не стан, який можна взяти і вилікувати за тиждень. На жаль, це хронічний стан, який потребує догляду за шкірою тривалий час, місяцями і, можливо, навіть роками.
  • Чим більше зволожена шкіра, тим краще.
  • Олія не бажана, лише спеціальна косметика для атопічної шкіри.
  • Дієта для годуючої мами або для дитини не робить шкіру малюка оксамитовою. Якщо не зволожувати шкіру, не очікуйте, що станеться диво і все мине.
  • Якщо шкіра гарно доглянута, думки про дієту будуть вас навідувати значно рідше.
  • Навіть якщо ви робите все ідеально, загострення інколи будуть траплятись. Тому що можуть бути непомітні фактори (тертя шкіри, спітніння).

Не піддавайтеся паніці!

Так а чим же зволожувати атопічну шкіру дитини?

  1. Ліпікар АР+ (є різна текстура, лосьйон, крем)
  2. Ліпікар АР+М (нова формула дає ще більш потужний протисвербіжний ефект)
  3. При подразненні від слини навколо рота Біодерма ABCDerm Періораль, Цикапласт бальзам В5 (і взагалі Цикапласт від Ля Роше – хороший засіб, але не на великі поверхні)
  4. Емоліум
  5. Топікрем (є для тіла і для обличчя)
  6. Локобейз ріпеа
  7. Фізіогель (є різні види, різної текстури)
  8. Урьяж ксемоз (молочко, крем, для рук, обличчя, для тіла)
  9. Дермалекс атопік
  10. Афлокрем
  11. Мустелла
  12. Ексіпіал гідролосьон, ліполосьон.

Важливі нюанси використання емольєнтів:

  • Дитячий крем, дитяча олія не є емольєнтами, не повинні застосовуватись у дітей з атопією, бо можуть викликати погіршення стану шкіри.
  • Небажано застосовувати також відвари трав.
  • Рясне зволоження знижує потребу в гормональних кремах.
  • Зменшується свербіж, дитина не травмує шкіру нігтями, у шкіри є більше шансів загоїтись.
  • Можливо, з першого разу крем не підійде. Разом з лікарем підберіть засіб.
  • Спробуйте спочатку на невеликій ділянці здорової шкіри.
  • У деякі креми входить сечовина (ні, це не крем з сечею, це така назва азотистої речовини). Сечовина є ефективним пом\’якшувальним засобом. Але при наявних розчухах може викликати печіння і посилювати почервоніння. Читайте склад крему: якщо виникла така реакція – це не алергія на крем.
  • При правильному нанесенні перші хвилини шкіра стає аж слизькою. Крему треба багато.
  • Не обов\’язково лише після купання.

Ви зволожуєте шкіру дитини, але це не допомагає?

Давайте розбиратися.

Кількість емольєнту. У перші хвилини після нанесення шкіра має здаватись слизькою. Емольєнт наносять у великій кількості. На дитину в 1 рік для нанесення на тулуб потрібна приблизно столова ложка крему. Столова ложка – на ноги, ще одна – на ручки та обличчя. Зволожуючий крем досить швидко закінчується. Флакон 200 мл розтягувати на півроку точно не варто.

Частота нанесення зволожуючого засобу. Це залежить від стану шкіри. Інколи діти потребують 3-4 нанесень, а колись може бути достатньо і одного разу. Якщо ви користуєтесь емольєнтом і стан шкіри дитини не покращується, це не завжди означає, що треба купувати інший засіб. Спочатку спробуйте збільшити частоту нанесень крему.

Перегрівання. Піт на шкірі дитини з атопічним дерматитом може провокувати почервоніння та подразнення. І через це може виникати враження, що зволожуючий крем не діє.

Можливо, засіб який ви використовуєте, взагалі не емольєнт. Зверніть увагу, що олія або \”дитячий крем\” можуть не дати бажаного покращення стану шкіри. Варто використовувати спеціальні засоби, призначені для догляду за атопічною шкірою.

Зони виключення. Інколи батьки уникають нанесення зволожуючого крему на обличчя дитини або на ручки, побоюючись потрапляння засобу в очі або рот. Цього не варто боятись. Якщо малюк активно смакує власними пальчиками, можна зволожувати шкіру на ручках, коли дитина спить.

Негативна реакція дитини. Інколи засоби можуть викликати відчуття печіння – це може бути пов’язано із вмістом сечовини в засобі. Якщо шкіра червоніє і у дитини виникає дискомфорт, можна спробувати інший засіб.⠀

Температура засобу. Діти можуть протестувати, бо крем прохолодний і відчувати його на великій площі тіла неприємно. Малюку може бути приємніше, якщо ви попередньо покладете флакон з кремом у теплу воду.

Автор: педіатр, консультант з грудного вигодовування Лідія Бабич.

[/cherry_col] [/cherry_row]
Кошик