Борщівник: в чому його небезпека? -

Борщівник: в чому його небезпека?

[cherry_row] [cherry_col size_md=\”12\”]

Хочемо вам нагадати про небезпеку рослини, яку ви бачите на фото, і можете зустріти будь-де за містом або навіть і в місті. Це борщівник. Виглядає невинно, але може завдати шкоди вашій дитині та вам. Ми підготували для вас детальну інструкцію, як уникнути такої небезпеки та як діяти при перших ознаках опіку борщівником.

На перший погляд, борщівник – звичайна рослина. Хоча насправді вона доволі підступна.

Симптоми опіку борщівником

При контакті шкіри з цією рослиною (навіть через одяг) не виникає ніякого дискомфорту. Але вже за 15 хвилин під дією сонячного проміння можлива незначна реакція – почервоніння або свербіння. Потім протягом від 30 хвилин до 24 годин симптоматика наростає: можливий набряк, пухирці. Десь за тиждень на місці ураження виникає потемніння шкіри (гіперпігментація), яке може тривати декілька місяців. Уражена шкіра залишається чутливою до будь-яких подразників протягом декілька років.

Перша допомога при контакті з борщівником:

  • Якщо ви помітили, що дитина взяла борщівник, негайно і ретельно вимийте ділянки шкіри, що контактували з рослиною, великою кількістю проточної води з милом.
  • Потім просушіть і закрийте ці місця темним одягом від сонячного світла. У найближчі 7-14 днів слід максимально зберігати ці ділянки шкіри від впливу сонячного світла – це знизить тяжкість ураження шкіри та може навіть повністю запобігти опікам (сам по собі сік борщівника, без впливу сонця, не викличе ніякої реакції на шкірі).
  • Попадання соку борщівника в очі, рот, на слизову, а також пиття соку борщівника зазвичай безпечне і не вимагає ніяких захисних дій. При попаданні соку в очі – просто промийте їх водою. При попаданні в рот – прополощіть ротову порожнину.

Якщо все ж таки виник опік або навіть пухирці:

  1. В цілому, це захворювання проходить самостійно, вплинути на швидкість загоєння ран ліками практично неможливо, головне, щоб не виникла вторинна бактеріальна інфекція.
  2. Не здирайте пухирці, не пробивайте їх, забинтуйте їх стерильною пов\’язкою.
  3. Обезболіть: дайте нурофен або панадол 2-3 рази на день.
  4. Давайте дитині більше рідини (об’єм пиття – 10-20 мл на кг маси тіла на добу), поступово, але часто. Мокнучі поверхні, особливо великі, можуть призвести до загального зневоднення.
  5. Зверніться до лікаря, щоб він призначив лікування. Все буде залежати від тяжкості опіку.
  6. Якщо бульбашки займають велику площу шкіри, – необхідна госпіталізація.

Автор: педіатр Таїсія Соколова.

[/cherry_col] [/cherry_row]
Кошик