Який сонцезахисний крем безпечний? -

Який сонцезахисний крем безпечний?

[cherry_row]

[cherry_col size_md=\”12\”]

Сонячне світло має важливе значення для синтезу вітаміну D. Однак ультрафіолетове (УФ) випромінювання є причиною сонячних опіків, фотостаріння та раку шкіри.

Фотозахист, який включає уникнення сонця в години пік з 10:00 – 16:00, темний одяг, головні убори, сонцезахисні окуляри та сонцезахисні креми мають вирішальне значення для запобігання або зменшення потенційної шкоди, пов’язаної із впливом УФ випромінення.

Сьогодні ми поговоримо про сонцезахисні засоби. На ринку існує дуже багато варіантів сонцезахисних кремів.

Які сонцезахисні засоби справді безпечні для дітей?

Лише три інгредієнти, які відбивають і розсіюють УФ світло: оксид цинку (не органічний) та діоксид титану (не органічний), авобензон (органічний) – вважаються безпечними та ефективними для використання сонцезахисних кремів.

Інгредієнти, визнані як безпечні, – це мінеральні сонцезахисні засоби, що працюють як фізичні блокатори на поверхні шкіри, а саме: оксид цинку та діоксид титану, які не всмоктуються шкірою та не викликають подразнення або навіть алергії. Вони є безпечними навіть для чутливої шкіри малюка. Фактор захисту від сонця (SPF) вимірює здатність сонцезахисного крему захищати від реакції сонячного опіку шкіри.

Як і коли правильно наносити сонцезахисний крем?

Діти повинні регулярно використовувати сонцезахисні креми широкого спектру дії з коефіцієнтом захисту від сонця (SPF) 30 або більше при виході на вулицю в будь-яку погоду. Наносити крем потрібно за 15-30 хвилин до виходу. На малюка потрібно намастити за раз приблизно 30 г крему (це 6-7 чайних ложок).

Американська академія педіатрії рекомендує уникати використання сонцезахисних продуктів у дітей до шести місяців. Однак, коли  одяг та тінь недоступні або дуже сонячно, мінімальна кількість сонцезахисного крему з принаймні 15 SPF може бути нанесена на невеликі ділянки, наприклад, обличчя немовляти та тильну сторону рук.

Повторне нанесення крему потрібно кожні 2 години. Оскільки майже всі сонцезахисні креми змиваються під час перебування у воді чи потовиділення, повторне застосування після кожного перебування у воді потрібне навіть для сонцезахисних засобів, позначених як \”водостійкі\” (SPF підтримується після 40 хвилин активності у воді або потовиділенні) або \”дуже водостійкого\” (SPF підтримується після 80 хвилин активності у воді або потовиділенні).

Сонцезахисний крем і вітамін D

Оскільки сонячне проміння необхідне для вироблення вітаміну D у шкірі, існує побоювання, що сонцезахисні креми можуть призвести до дефіциту вітаміну D. Але немає достовірних доказів випробувань чи досліджень, що використання сонцезахисного крему значно пригнічує виробництво вітаміну D шкірою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Захист від сонця

Тепловий удар у дитини

Автор: педіатр Таїсія Соколова.

[/cherry_col]

[/cherry_row]

Кошик