Чи треба здавати аналізи перед щепленнями? -

Чи треба здавати аналізи перед щепленнями?

Загальний аналіз крові і сечі перед щепленням: необхідність чи марна трата часу і грошей?

Багато батьків перед щепленням дитини здають загальний аналіз крові та сечі, щоб переконатися, що вона здорова. Однак, як показують дослідження, це не завжди доцільно.

Чому аналізи перед щепленням не завжди потрібні?

  • Ці аналізи не є інформативними для оцінки загального стану здоров’я. Вони можуть лише виявити наявність гострих захворювань, але не можуть показати, чи є дитина здоровою в цілому.
  • У дитини без симптомів і скарг, з нормальною температурою тіла аналізи будуть зайвими. Вони не покажуть нічого нового, а лише завдадуть зайвого болю і витрат.
  • Спочатку з’являються симптоми гострої інфекції, а потім – зміни в аналізах. Тобто, якщо у дитини вже є інфекція, то аналізи це покажуть, але вони не зможуть передбачити, чи захворіє дитина найближчим часом.
  • Ні в протоколах, ні в міжнародних настановах, ні в інструкціях до вакцин не сказано робити аналіз крові та сечі перед щепленням.
  • Чим більше аналізів – тим більше хибних протипоказів. Наприклад, анемія або підвищення ШОЕ, або бактерії в сечі не заважають щеплювати дитину.
  • Аналізи не прогнозують, як буде протікати період після вакцинації. Не існує такого аналізу, щоб передбачити, чи буде температура на щеплення і як малюк почуватиметься.

Що робити, якщо вам пропонують здати аналізи перед щепленням?

  • Запитайте, на якій підставі це пропонується. Якщо вам не можуть дати чіткої відповіді, то відмовтеся від аналізів.
  • Зберігайте спокій і не піддавайтеся паніці. Впевненість батьків у тому, що їх дитина здорова, – це найкращий спосіб подолати хвилювання перед щепленням.

Висновок

Загальний аналіз крові та сечі перед щепленням не є обов’язковим. У більшості випадків він не потрібний і може бути навіть шкідливим. Якщо у вашої дитини немає симптомів і скарг, то не варто здавати аналізи

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Кошик