Олена Кваченюк -

Олена Кваченюк

Педіатр, консультант по сну, консультант з харчування

Сферою моєї компетенції є педіатрія.
Навчалася у НМУ ім.О.О.Богомольця на медико-профілактичному факультеті. Однак те, що з педіатрією у мене справжня любов зрозуміла одразу, тому коли виникла можливість продовжити навчання на педіатричному факультеті, не хвилини не вагаючись написала заяву на переведення.
На базі НМАПО імені П.Л.Шупика проходила інтернатуру та заочну частину на базі відділень Бориспільської ЦРЛ – також цікавий та різноманітний досвід, але хотілося більшого – сформувати комплексний підхід до ведення пацієнтів із важкою патологією, навчитися приймати рішення у складних клінічних випадках, діяти у невідкладних ситуаціях. Саме тому після інтернатури вступила у клінічну ординатуру в НМАПО імені П.Л.Шупика (клінічна база – НДСЛ «ОХМАТДИТ»). Паралельно почала вести амбулаторний прийом у приватних клініках.
З 2019 року навчаюся у аспірантурі на кафедрі педіатрії №1 НУОЗ України імені П.Л.Шупика (клінічна база – НДСЛ «ОХМАТДИТ»). Сферою моїх наукових інтересів є васкуліти у дітей. Регулярно доповідаю на науково-практичних конференціях, маю публікації у вітчизняних та міжнародних фахових виданнях.


Наразі я ділюся своїми знаннями із майбутніми батьками у школах батьківства, активно займаюся лікарською діяльністю, веду прийом новонароджених, вакциную діток, лікую, коли хворіють, безперервно навчаюся та вдосконалюю свої знання. Люблю педіатрію за те, що вона дарує можливість спілкуватися із найкращими пацієнтами, адже дорослим завжди є чому навчитися у маленьких дітей із їхньою безпосередністю.


Чи є я прихильником доказової медицини? Безумовно. Розумію, що до всього треба підходити із розгорнутим клінічним мисленням, усвідомлювати, коли необхідно обрати тактику очікування та обмежити призначення для пацієнтів, а коли варто підійти із знаннями та досвідом до менеджменту у складних, нетипових випадках.

Кошик