Дієта при грудному вигодовуванні -

Дієта при грудному вигодовуванні

[cherry_row] [cherry_col size_md=\”12\”]

Так все ж таки: що і як не можна їсти під час годування грудьми?

Що впливає на грудне молоко

Згідно з даними ВООЗ, на кількість і якість жіночого молока не впливає зріст, вага чи комплекція жінки. Єдине виключення – матері, які страждають на ожиріння, можуть бути менш успішними в грудному вигодовуванні.

ВООЗ говорить, що вживання мікроелементів не впливає на склад грудного молока, але вживання жирних кислот впливає на склад жирних кислот в грудному молоці.

Раціон мами не впливає на вміст в молоці кальцію, фосфору, магнію, натрію, калію. Але вміст деяких вітамінів (А, D, вітамінів групи B), йоду та селену залежить від харчування матері. Адекватна концентрація йоду в грудному молоці має важливе значення для створення оптимальних запасів гормону щитоподібної залози у новонароджених.

Тобто харчування повинно бути звичайним, повноцінним, різноманітним. І мова не може йти про обмеження в раціоні якихось продуктів всім підряд. Навряд вийде з однотипного харчування отримати достатню кількість потрібних речовин.

Про алергічні реакції в малюка

Від чого найчастіше виникають якісь перестороги? Кажуть таке: \”Щоб в дитини не було алергії.\” І часто алергічні прояви пов\’язують саме з фруктами, ягодами, овочами, й найбільше дістається продуктам червоного кольору. Саме цих продуктів бояться деякі медичні працівники та батьки. То чи варто?

Алергія у дитини, яка знаходиться на грудному вигодовуванні, дійсно може бути, але не все, що трактується як алергія, насправді є нею. Іноді навіть акне новонароджених трактуються як алергічна реакція, не кажучи вже про вірусні екзантеми, яких теж неможливо уникнути.

Найчастіше алергічні реакції виникають на продукти так званої вісімки:

  • Молоко
  • Соя
  • Пшениця
  • Білок яйця
  • Морепродукти
  • Риба
  • Арахіс
  • Горіхи.

Справжня алергія та псевдоалергічна реакція

Чого ж так не взлюбились ті червоні продукти? У багатьох з них в складі дійсно є так звані гістамінолібератори, вони можуть іноді дійсно провокувати шкірні висипання, але це не алергія. Це так звана псевдоалергічна реакція. Відрізняється від справжньої алергії в першу чергу тим, що її виникнення залежить від дози. Тобто, якщо з\’їсти кілограм полуниці і побачити в малюка після цього висип, то не потрібно відмовлятись від полуниці зовсім і назавжди, потрібно зменшити її кількість.

При справжній алергії не важлива доза. Невелика кількість алергену, що проник в молоко, буде викликати серйозні реакції. Це – набряк Квінке, кропивниця, загострення атопічного дерматиту, кров у випорожненнях (білково-індуковане враження кишківника, найчастіше виникає на коров\’яче молоко). У такому випадку вживання продукту треба дійсно обмежити на деякий час і консультуватися з лікарем.

Як харчуватися мамі, яка годує грудьми

Харчування мами повинне бути якісне і різноманітне, хоча бажано, щоб воно було таким в усі періоди життя – без зловживання швидкою їжею, напівфабрикатами й іншими \”поганими\” продуктами.

Чи можуть бути індивідуальні реакції? Так, тому дійсно треба дослухатися до себе та малятка, і разом з хорошим лікарем приймати рішення щодо того чи іншого продукту. Але всім підряд зходу обмеження не потрібні.

Чи не найголовніший аспект успішного грудного вигодовування – щаслива мама. Дуже важко бути щасливою, маючи постійні жорсткі обмеження, в тому числі в харчуванні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дієта при ГВ: їсти чи не їсти?

Автор: педіатр, консультант з грудного вигодовування Анастасія Шелевицька.

[/cherry_col] [/cherry_row]
Кошик