Кров в стулі немовлят -

Кров в стулі немовлят

[cherry_row] [cherry_col size_md=\”12\”]

У дитини перших місяців життя раптом з’явились прожилки крові в стулі. Що робити?

Перш за все треба зрозуміти, чи потрібна дитині невідкладна допомога. Симптоми-ознаки:
\"❗️\"кров в стулі і діарея
\"❗️\"блювання
\"❗️\"температура понад 38,0
\"❗️\"порушення загального стану, кволість
\"❗️\"відмова від їжі
\"❗️\"зневоднення
\"❗️\"біль в животі
Ці симптоми можуть бути ознаками гострого інфекційного процесу. Зверніться до лікаря негайно. Можливо, знадобиться антибактеріальна терапія.

Алергічний проктоколіт

А ось інша ситуація.
Веселий усміхнений малюк, з хорошою масою тіла, на виключно грудному вигодовуванні. В супроводі переляканих батьків. Бо в підгузку у малюка з’явились маленькі кров’янисті прожилки. Це може бути проявом алергічного проктоколіту.
Причина – алергічна реакція слизової оболонки кишківника на білки-алергени.

Уважні читачі скажуть: але ж ви казали раніше, що в грудне молоко нічого не потрапляє і годуючій мамі не потрібна дієта? Так, переважній більшості мам ніяка “дієта для годуючих” не потрібна. Але інколи бувають ситуації, коли в грудне молоко можуть проникати невеликі кількості білки з їжі, яку вживає мама. Алергія завжди повинна бути частиною диф.діагнозу у немовлят з кров’ю в стулі: https://cutt.ly/0fGYngq

Що може викликати таку реакцію?
\"🔺\"білки коров’ячого молока (до 80% випадків крові в стулі у немовлят)
\"🔺\"яйця (10-15%)
\"🔺\"cоя (5-8%)
\"🔺\"інші білки більш рідко (риба, горіхи, пшениця, морепродукти).

Інколи можливий вплив кількох алергенів одночасно. Частина випадків минають самостійно і причина залишається нез’ясованою.
Типовий період початку алергічного проктоколіту – перші місяці життя.
Тривалість – до 9-12 місяців.

Ось протокол від Академії медицини грудного вигодовування, присвячений темі алергічного проктоколіту у немовлят: https://cutt.ly/9fGYPph

Форми легкі та форми важкі

Випадки можуть відрізнятися по важкості, вираженості симптомів. Легкий алергічний проктоколіт може проявлятись тільки наявністю крові в стулі. Дитина може себе почувати нормально і не відчувати дискомфорту. Необов’язково буде біль в животі. Набір маси в нормі.

Важкі форми алергічного проктоколіту мають такі симптоми:
\"🔴\"регулярний біль в животі
\"🔴\"блювання
\"🔴\"відмова від їжі
\"🔴\"недостатній набір маси
\"🔴\"значна кількість крові в стулі
\"🔴\"анемія.

Діагноз встановлюється на підставі типових скарг. І підтверджується покращенням після виключення причинних продуктів з раціону. Аналізи на алергени здавати непотрібно.

Що робити?

Задачі:
\"✅\"зберегти ГВ
\"✅\"забезпечити якість життя дитини
\"✅\"не пропустити симптоми гострої інфекції
\"✅\"не налікувати зайвого

Мамі-годувальниці може бути рекомендована дієта з виключенням всіх продуктів, що містять коров’ячий білок. В тому числі – вершкове масло, твердий сир. І все, куди входить сухе молоко (наприклад, печиво, сосиски). Стан дитини має покращитись протягом 3-4 днів на такій дієті.
Виключати продукти треба по черзі, спостерігаючи за симптомами. Причинами можуть бути групи продуктів, вказані вище. А не “червоне”, “солодке” або свіжі овочі-фрукти. Дуже неправильно “на всякий випадок” дуже жорстко обмежувати маму в великій кількості продуктів, одразу з різних груп. Дуже неправильно звинувачувати маму в “ненажерливості\”, поселяючи в душі відчуття провини – з’їла і завдала шкоди дитині. Це просто злочин проти ГВ і психології мами.

Ось, наприклад: у дитини була кров в стулі. Виключили молочні продукти. Кров в стулі зникла. І далі мама місяцями не вживає нічого молочного. Дитині не дають нічого в прикормі. І вся родина живе в напруженні місяцями і навіть роками.
Насправді, дієта для мами повинна тривати 3-4 тижні. Після цього треба в маленьких кількостях повертати виключені раніше продукти.

Даний текст призначений для загального ознайомлення з проблемою. Не замінює очну консультацію у лікаря.

Автор: педіатр, консультант з грудного вигодовування Лідія Бабич

[/cherry_col] [/cherry_row]
Кошик